Bitcoin özel anahtarları ve adresleri

Tipik olarak, bir donanım cüzdanı çok sayıda kripto para birimini destekler, örneğin, Ledger Nano, BTC, Bitcoin Cash, Dash, Ripple ve Litecoin dahil olmak üzere 1000den fazla kriptoparayı desteklemektedir. Ayrıca, hesabınızı yedeklemenizi sağlar ve hatta PIN, cep telefonunuzdaki cüzdanı korur. Bitcoin'leriniz bu özel cihazda çevrimdışı depolandığından, bilgisayar korsanlarından güvenlidir. Geliştiriciler üzerinde çalıştıklarını iddia ediyor, ancak henüz bir çıkış tarihi yok. Bitcoin ile çalışmaya başlamanın ilk adımı güvenli bir Bitcoin cüzdanı seçmektir. Coinbase, kullanıcıların kendi özel anahtarlarını yönetmelerine olanak tanıdığından fo'dan biraz daha fazla esneklik sunar.

Bitcoin kullanıcılarının anahtarlarını kontrol etmeleri şiddetle tavsiye edilirken, bunu gerektirmeyen alternatifler de var. Bu cüzdanlar bazen Coinbase gibi bir borsadadır veya doğrudan cüzdandan kripto paraları satın almanız, bitcoin özel anahtarları ve adresleri satmanız ve ticaret yapmanız için bir işleve sahiptir. Cüzdanlar kullanıcıların sahip oldukları kripto parayı görüntülemelerini, satın almalarını, satmalarını, göndermelerini ve almalarını sağlar. Org, donanım, masaüstü, mobil ve web cüzdanları için seçenekleri listeleyen harika kaynaklardır. Bitcoin adresleri genel anahtarlardan türetilir ve bu Bitcoin adresleri paylaşılır. Genel bitcoin adresiniz (public key) ise, bitcoin göndermek ve almak için kullandığınız adresdir. Öyleyse, Blockchain sunucuları kapalıysa, Bitcoinlerinize erişmenin bir yolu yoktur. Mycelium arayüzünün diğer giriş seviyesi cüzdanlardan biraz daha karmaşık olduğu biliniyor, ancak deneyimli bitcoin kullanıcılarının takdir edeceği bir dizi özelliğe sahip.

Birçok durumda, bir cüzdan kripto para birimine özeldir. Bu erişilebilirlik ve kullanımı kolay arayüz, Edgei her tür bitcoin kullanıcısı için uygun bir kripto para cüzdanı yapar.

Kriptopara hiç kuşkusuz ana akıma haline geliyor. En yi Donanım Cüzdan, genel olarak, bitcoin donanım cüzdanları en güvenli kriptopara depolama biçimleridir. En iyi masaüstü cüzdanları, özel anahtarlarınızı dışa bitcoin özel anahtarları ve adresleri aktarmanıza ve anahtarlarınızı cold storage olarak adlandırdığımız çevrimdışı şekilde saklamanıza olanak sağlar.

Create Litecoin Wallet LTC Guarda Non

Ledger Nano, Nano S ve Ledger Blue gibi çeşitli cüzdanlar üretmektedir. Yerel tüccar sunucuları, alıcılar ve satıcılar arasındaki ticareti düzenlemeye ve işlemi yönetmeye yardımcı olur. Donanım cüzdanı olan Ledger, Bitcoinleriniz üzerinde tam kontrol sağlar.

Htiyacınız olan tek şey işlem yaparken kolaylık varsa, Coinbase kesinlikle iyi bir seçimdir. Tartışmaya derinlemesine girmeden önce, özel anahtarlarını kontrol etmek istemeyen kişilerin buna gerek olmadığını belirtmek gerekir. Mobil cüzdan, masaüstü cüzdanına benzer, yalnızca masaüstünüzden ziyade mobil cihazınızdaki bir mobil uygulamadır. Gelişmiş gizlilik için, TOR ağına bağlanmanıza da olanak bitcoin özel anahtarları ve adresleri sağlar.

Tasarım gereği, çoğu borsada farklı varlıkların yatırılmasına ve çekilmesine izin vermek için yerleşik cüzdanlar bulunur. Eski cüzdan çözümlerini önermekten kaçınmak için Bitcoin Magazine, güvenilir cüzdanlar için düzenli olarak güncellenen birkaç kaynağa atıfta bulunmanızı şiddetle tavsiye ediyor.

Ziyaretçi Sayacı

Bu Gün19
Dün16
Bu Hafta155
Bu Ay292
Toplam53360

Anket

Sitemizi nereden duydunuz?