Bitcoin tarihi

Satoshi Nakamoto "Eşlerarası Elektronik Nakit Sistemi: Bitcoin" başlıklı makaleyi yayınladığında herkesin güvenebileceği bir ödeme yöntemi öneriyordu. 2018 Şubat ayı itibarıyla, Bitcoin'in toplam Pazar değeri yaklaşık 12 Milyar Amerikan Doları'dır. Bitcoin, Satoshi Nakamoto mahlas ismiyle, Kasım 2008de yazılan Bitcoin: Uçtan Uca Elektronik Ödeme Sistemi isimli makaleyle dünyaya duyuruldu. Bitcoinin piyasa değeri 1 Milyar Doları geçti.

Satoshi Nakamoto'nun 'da Genesis Bloğu oluşturmasını kutlamak için hazırladığımız Bitcoin'e Giden Yol: Felsefe ve Teknoloji'yi şimdi izleyin Bu içerik tarihinde yayınlanmıştır. Satoshi Nakamoto'nun Nisan 2011'de ortalıktan kaybolmasına rağmen, sistem tamamen şeffaf ve matematik prensipleri çerçevesinde çalışmaya devam etmektedir. 12 Temmuzda başlayan beş günlük bir süre zarfında, Bitcoinin döviz conexión segura wifi değeri on kat artarak 0,008 ABD doları/BTCden 0,080 ABD Doları/BTCye yükseldi. 2015'te Bitcoin 'te Coinbase 75 milyon dolar fon aldığını duyurdu. Amerikan ödeme sistemleri şirketi PayPal, kullanıcılarına Bitcoin ve kriptopara alım satım hizmeti vermeye başlayacağını duyurdu. Bu, bitcoin tarihinde keşfedilen ve kullanılmış tek önemli güvenlik problemidir. 'de Mt Gox, Japon Tibanne şirketine satılmıştır. Bugünün şartlarında BTC için.000 Dolardan 500.000 Dolara bir sıçrama olacak.

lk Bitcoin transferi Nakamoto ve programcı Hal Finney arasında gerçekleşti. 1 BTC 1 : Bitcoinin Euro ve ngiliz Sterlini ile satışına başlanmasıyla birlikte piyasa değeri 10 Milyon Dolar civarına geldi. Ne yazık ki MT Gox 2014 yılında yaklaşık.4 trilyon değerindeki bitcoinin çalındığını ya da kaybolduğunu duyurarak iflas etti ve kapandı. 'te Bitcoinin fiyatı 30 dolara ulaştı.

lk Bitcoin ATMsi San Diego/Californiada faaliyete geçti. Temmuz 2010 : lk Bitcoin borsası olan. Nsanlar, bu ekonomik krizlerden artık bıkmış olmalı ki devletlere bağlı olmayan, herhangi bir siyasi iktidardan etkilenmeyen bir para birimi düşünmüş olmalılar ve tam da bu hayalle bitcoin doğmuş olmalı. Ekim 2010'da kara para aklamayı ve teröristlerin finansmanını önleme politikalarını geliştiren ve teşvik eden hükümetler arası bir grup olan Mali Eylem Görev Gücü (The Financial Action Task Force terörist grupları finanse etmek için dijital para birimlerinin kullanımı hakkında insanları uyarmak için bir bildiri yayınlamıştır.

Bitcoin Tarihi

'te ABD Homeland Security tarafından. Goldman Sachs, Bitcoin yatırım operasyonu açacağını duyurdu. Çünkü amiral gemisi kripto para birimi düşüş katalizörlerinin akınına rağmen güçlü kaldı. 'de Bitpay e-cüzdanı duyurdu.

Bitcoin bitcoin tarihi blok ödülü 50 BTC'den 25 BTC'ye düştü. Bunun üzerinde Bitcoinin fiyatı 3 saat içinde 139 dolardan 109 dolara düştü. 1 BTC 1 dolar! 2013'te Bitcoin 'te Bitcoinin.8 sürümü yayınlandı.

FBI, Silk Roadu kapatarak.6 Milyon Dolar değerinde Bitcoine el koydu. 'te Shopify bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladı.

Ziyaretçi Sayacı

Bu Gün19
Dün16
Bu Hafta155
Bu Ay292
Toplam53360

Anket

Sitemizi nereden duydunuz?