Ens ethereum isim servisi

Nternetin DNS sistemine benzer şekilde çalışır ve kullanıcıların web sitelerini sayılar yerine adlarla bulmalarına yardımcı olur. Ona verilen isim ise: ipfs (Gezegenler Arası Dosya Sistemi). Bu değişiklik sayesinde örneğin yazmak yerine m yazabiliyoruz.

Teknik düzeyde ENS, mevcut Ethereum ekosistemini kullanır, yani son derece programlanabilir ve adlandırma dışında diğer akıllı sözleşmelerle etkileşime girebilir. Yani bu hizmetler merkezi yapıdadır. Yani bir nevi kripto dünyasının Googleı diyebiliriz bu site için. Herkesin alan adı satın almasına ve yönetmesine izin veren tamamen dağıtık bir alan adı sağlayıcısıdır, yani ENS source code bitcoin sayesinde ETH veya ERC20 tokenlerinizi 8e866f012fb8fb gibi bir adres yerine h gibi bir adrese gönderebilirsiniz. Esasında, ENS temelde iki akıllı sözleşmeden oluşur. Ayrıca Twitterdaki.2 ens ethereum isim servisi milyon takipçisine bundan sonra ne alması gerektiğini sordu. ENS dezavantajları, dNSe göre daha karmaşık mimarisi bulunmaktadıni bir servis olmasından dolayı, daha çok kısıtlamalarının bulunması. Ethereum adları, kripto cüzdanlarına bağlanabilen, hatırlanması kolay evrensel adreslerdir.

Soulja Boy son zamanlarda düzenli olarak dijital varlıklar ile ilgilendiğini açıklıyor. Son adım, DNS kayıtlarınızı, etki alanınızı sunucunuza yönlendirecek şekilde düzenlemektir. Böylece h, h ve h gibi isimler oluşturabilir. Ethereum Vakfından Nick Johnson ve Alex Van de Sande, ENSnin geliştirilmesine öncülük etti.

ENSyi özel kılan şey ne? Neyse ki, gelecek için düşünülmüş ve tasarlanmış bir teknoloji bulunmakta. The ens ethereum isim servisi native name suffix for ENS.ETH, which has the full security benefits of being blockchain-native. Ya icann etki alanınızı sizden alırsa veya alan adı hizmetiniz kapanırsa?

Decentralised naming for wallets, websites, more

ENSnin başka nesi farklı? Bu klasik bir web sitesini tüm dünyaya açabildiğiniz en bilindik yöntemdir. Nternet erişimi stabil olmadığında daha iyi performans ve mevcut olduğunda veri bloklarına çevrim dışı önbellek aracılığıyla erişilmesine izin verir. Artık alan adınıza giderek web sitenize erişebilirsiniz.

Adresi, yaklaşık bir yıl önce Rainbow cüzdanının kurucu ortağı kaydetti. Ipfs, ens ethereum isim servisi httpnin konum tabanlı sistemi yerine içerik adresli bir sistem kullanarak kalıcı ve dağıtılmış bir web oluşturmayı amaçlamaktadır. Nsanlar tarafından kolay okunabilir isimler kullanarak kaynakları ele almak için güvenli ve merkezi olmayan bir yol sunar.

ENS, ens ethereum isim servisi bir dizi akıllı sözleşme olarak Ethereum blok zincirinde çalıştığı için DNSden daha iyi güvenlik t alanlar oluşanlar ve alt alanlar yeniden satılabilir. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi.

Ziyaretçi Sayacı

Bu Gün19
Dün16
Bu Hafta155
Bu Ay292
Toplam53360

Anket

Sitemizi nereden duydunuz?