Bitcoin adres blok zinciri

Yine de bir ama var! Bloklar, onları diğer bloklardan ayıran bilgileri depolar. Bu durumda tek çözüm, kuantum saldırılarına doğal olarak dirençli olduğu düşünülen kuantum sonrası kriptografi adı verilen yeni bir kriptografi türüne geçmektir. Blok Zinciri mekanizmasını sadece bankalar değil çeşitli Merkez Bankaları da araştırmaktadır.

Cüzdan yazılımı, genel anahtar özetini içerisinden almak için adreslerin kodunu çözer. Bir kamu muhasebecisi fikrinden yola çıkarak, blockchaini tanımlamanın bir başka popüler yolu bir değer bitcoin adres blok zinciri interneti olduğudur. Çünkü Bitcoinin piyasaya sürülmesinden bir yıl sonra Bitcoine güç veren bu teknoloji, telif hakkı korumasından dijital kimliğe kadar birçok alanda, hemen hemen her şeyde kullanılır oldu. Açık kaynaklı farklı blok zinciri uygulamalarını tek çatı altında toplamak amacıyla bir konsorsiyum kuran şirketler, sektörler arası para aktarımını sağlayacak dev bir altyapı oluşturmak istiyor. Kuantum güvenli olmanın ön koşulu, bu adresle ilişkili genel anahtarın herkese açık olmamasıdır. Özel anahtarı genel anahtardan türetmek için bilinen tüm (klasik) algoritmalar, böyle bir hesaplamayı gerçekleştirmek için astronomik bir süre gerektirir ve bu nedenle pratik değildir. Bu, fonlar hiçbir zaman bir p2pkh adresinden transfer edilmediği sürece, genel anahtarın bilinmediği ve özel anahtarın bir kuantum bilgisayar kullanılarak türetilemeyeceği anlamına gelir.

Elbette DNAdaki değişiklikler kolayca gerçekleşmez. Şlemlerin pek çok farklı nokta tarafından kontrol ediliyor olması, sistemde sahtekarlık yapılması ihtimalini bitcoin adres blok zinciri azaltıyor.

Kuantum Bilgisayarların Bitcoin Blokzinciri zerindeki

Bu probleme çözüm bulmak amacıyla, aralarında, gibi büyük teknoloji firmalarının ve, gibi finans kuruluşlarının bulunduğu bir grup şirket, adlı bir sistem kurmayı amaçlıyor. Başka bir deyişle, manipülatif bir madenci geçersiz bitcoin adres blok zinciri bir blok oluşturmaya çalışırsa, dürüst madenciler geçersiz bloğu görmezden gelir ve bunun yerine en son geçerli bloğun üzerine inşa eder.

Çünkü banka transferleri geriye dönüklüğü kabul bitcoin adres blok zinciri etmektedir. Bu dağıtılmış sistem sayesinde, blok zinciri tek bir merkezden kontrol edilmeye ihtiyaç duymadan etkili bir şekilde çalışabilir.

Bu soruyu cevaplamak için, hangi coinlerin bir kuantum bilgisayardan saldırıya açık olduğunu belirlemek için Bitcoin blok zincirinin tamamını analiz ettik. Bu kodlar özel algoritmalar kullanılarak oluşturulmaktadır ve kriptografi kodlardır.

Eğer blok zinciri temelini oluşturan Vadeli Çekler evrensel bir şekilde yazılıma dönüştürülebilseydi bitcoin'den daha etkin bir para çıkardı. Twitter ve, telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz. Satoshi Nakamoto tarafından çıkarılan orijinal kripto paraların çoğu hala bu tür adreslerde saklanıyor. Blockchain Bir Kamu Muhasebecisi Gibidir, bir arkadaşınıza Bitcoin (veya başka bir kripto para birimi) gönderir ya da satarsanız bu bilgi genel olarak Blockchainde kayıt altına alınarak herkes tarafından görüntülenebilir.

Bir bilgi kayıt zincirinin hem herkesçe erişilebilir hem de bozulamaz oluşu, bilgisayar bilimcileri başta olmak üzere herkesin bu teknolojiye hayranlıkla yaklaşmasına sebep olmaktadır. Şimdi, bu işi yapmak için yapmamız gereken tek şey, kilitleme mekanizmasını değiştirmektir, böylece bir çıktıyı bir genel anahtarın özetine kilitleriz. Bu yazımızda sizler için tüm bu soruların cevabını tek tek, adım adım cevaplamaya çalışacak, en temel düzeyde bilgi sağlayacağız.

Ziyaretçi Sayacı

Bu Gün19
Dün16
Bu Hafta155
Bu Ay292
Toplam53360

Anket

Sitemizi nereden duydunuz?